تأمین‌کنندگان قطعات اولین گوشی آیفون اپل با نمایشگر اولد که احتمالاً آیفون ۸ نام دارد، تأیید کرده‌اند که پرچم‏‌دار جدید کوپرتینویی‌ها با تأخیر وارد بازار می‌شود.

 عرضه محدود آیفون ۸ توسط اپل فعلا منتظر آیفون نباشید

تأیید عرضه محدود آیفون 8؛ فعلاً منتظر پرچمدار جدید اپل نباشید

تأمین‌کنندگان قطعات اولین گوشی آیفون اپل با نمایشگر اولد که احتمالاً آیفون ۸ نام دارد، تأیید کرده‌اند که پرچم‏‌دار جدید کوپرتینویی‌ها با تأخیر وارد بازار می‌شود.

 

تعدادی از شرکت‌های تولیدکننده قطعه برای گوشی آیفون  اپل که به پنل صفحه‌نمایش اولد مجهز خواهد بود، ادعا می‌کنند که عرضه قطعه برای این مدل به‌تازگی آغاز شده است و به همین جهت، ممکن است عرضه گسترده آیفون ۸ تا زودتر از ماه نوامبر امکان‌پذیر نباشد.

یک تأمین‌کننده قطعه کره‌ای، در تاریخ ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) اعلام کرد که عرضه قطعات تولیدشده برای آیفون ۸ از اواخر ماه آگوست (اوایل شهریورماه) آغاز شده است؛ به همین جهت، چندان نباید امیدوار باشید که آیفون رده‌بالای اپل به‌صورت گسترده در دسترس قرار بگیرد.

این‌طور که پیدا است، کوپرتینویی‌ها تا اواخر هفته پیش در حال کار روی مشخصات نهایی آیفون اولد بوده‌اند؛ به همین دلیل، هنوز به تأمین‌کننده مذکور اعلام نشده که چه تعداد قطعه برای آیفون پرچم‌دار جدید اپل لازم است.

شرکت اپل در هفته گذشته، دعوت‌نامه‌ای برای اصحاب رسانه ارسال کرد که از معرفی آیفون‌های جدید این شرکت در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) خبر می‌دهد.

بااین‌حال، ازآنجایی‌که قطعات سخت‌افزاری آیفون ۸ در طی چند هفته اخیر به دست اپل رسیده است؛ منابع مطلع پیش‌بینی می‌کنند که عرضه مدل «اولد» آیفون‌های ۲۰۱۷ تا ماه نوامبر (آبان ماه) به تعویق خواهد افتاد.

یک منبع دیگر که تمایل دارد مخفی باقی بماند، ادعا می‌کند: «حتی درصورتی‌که آیفون اولد در ماه سپتامبر معرفی و عرضه شود، تعداد بسیار محدودی از این مدل در دسترس قرار خواهد گرفت.»

پیش‌بینی‌ صورت‌گرفته در مورد عرضه محدود آیفون ۸ با نمایشگر اولد، با گزارش‌های پیشین مینگچی کو، تحلیل‌گر برجسته KGI Securities، هم‌جهت است؛ وی اعلام کرده بود که آیفون ۸ در ماه سپتامبر، عرضه بسیار محدودی خواهد داشت و به همین جهت، گمان می‌رود تنها ۲ الی ۴ میلیون واحد از گوشی پرچم‌دار جدید اپل در طی این ماه در دسترس قرار خواهد گرفت.

شایعات منتشرشده در مورد آیفون‌های ۲۰۱۷ اپل نشان می‌دهند که کوپرتینویی‌ها، امسال سه گوشی آیفون عرضه خواهند کرد؛ مدل مجهز به نمایشگر اولد، یکی از این محصولات است که البته قیمت بسیار بالایی دارد.

تأمین قطعه برای دو مدل دیگر با پنل LCD، از ماه ژوئن آغاز شده است و اپل در نظر دارد این دو مدل را به‌سرعت وارد بازار کند. به همین جهت، آیفون‌های مجهز به نمایشگر LCD که بر اساس شایعات از صفحه‌نمایش ۴.۷ اینچی و ۵.۵ اینچی استفاده می‌کنند و به‌عنوان نسخه ارتقاءیافته آیفون‌های ۲۰۱۶ راهی بازار می‌شوند، بدون تأخیر عرضه خواهند شد.

امسال، سامسونگ دیسپلی تنها تأمین‌کننده پنل نمایشگر برای آیفون اولد است؛ ال‌جی دیسپلی نیز یکی از تأمین‌کنندگان اصلی برای مدل‌های مجهز به صفحه‌نمایش LCD محسوب می‌شود.

تأمین‌کنندگان قطعه از جمله ال‌جی اینوتک (سازنده ماژول دوربین)، احتمالاً درآمد بیشتری از آیفون‌های امسال اپل به دست خواهند آورد؛ علت این موضوع، افزایش تعداد مدل‌های مجهز به دوربین دوگانه عنوان شده است. در همین رابطه، یک منبع مطلع می‌گوید: «انتظار می‌رود درآمد برخی از شرکای اپل در سال جاری میلادی از گوشی‌های آیفون، به دو برابر افزایش پیدا کند.»